VFCC Spray przeciw pchłom i kleszczom 237 ml

Producent: SynergyLabs

Ulubione

Może zapewnić ochronę aż do 14 tygodni.

Pchły u psa to bardzo powszechny problem. Nie należy go jednak lekceważyć. To pasożyty, które lubią ciepło. Dlatego najczęściej atakują czworonogi w okresie wiosennym, letnim i wczesną jesienią. Jeżeli właściciel zbagatelizuje ten problem, pchły mogą bytować cały rok. Jest to nie tylko uciążliwe, ale także niebezpieczne. Dlatego należy podjąć stosowne działania, dzięki którym uda się wyeliminować te pasożyty.  Ukąszenia mogą powodować swędzenie, utratę włosów, plamy, świąd a nawet infekcje skórne. Na skórze i sierści zwierzęcia łatwo można wtedy zauważyć małe czarne kropki - to odchody pcheł i strawiona krew. Samice pcheł mogą żyć nawet przez kilka tygodni i w tym okresie znieść 20-30 jaj dziennie. Należy pozbyć się pcheł zarówno z zaatakowanego zwierzęcia jak i otoczenia -środowiska domowego.

 

Kleszcze to malutkie pajęczaki – pasożyty, które żywią się krwią zwierząt i ludzi. Występują najliczniej na łąkach i w lasach, choć można je spotkać także w parku czy na trawniku przed blokiem. Najbardziej narażone na atak są zwierzęta spędzające dużo czasu na powietrzu.  Ukąszenia kleszczy są niebezpieczne, ze względu na możliwość przenoszenia poważnych chorób. Dla psów groźna jest przede wszystkim babeszjoza. Kleszcze mogą zaatakować również jamę ustną , przyczepić się w jej zagięciu, szczelinie.  Mogą powodować niedokrwistość, obrzęk stawów, gorączkę a nawet paraliż. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Zawsze sprawdzaj swoje zwierzę, szczególnie przebywające w zalesionych obszarach.

 

Korzyści

  • Piretrum jest naturalnym insektycydem i środkiem odstraszającym szkodniki. W pełni naturalne pochodzenie roślinne – kwiaty chrysanthemum.
  • Nylar® może zapobiec rozwojowi larw i ponownemu zarażeniu.
  • Nie zawiera parabenów, które wg wielu źródeł mogą mieć negatywny wpływ na układ hormonalny. Wszystkie preparaty są zatem wolne od parabenów, promują bezpieczeństwo, zdrowie i dobre samopoczucie.
Stała oferta

online 24h/7

Błyskawiczna wysyłka

Nawet w 24h

Promocje

i oferty specjalne

Gwarancja bezpiecznych zakupów

Certyfikat SSL, bezpieczne płatności

NEWSLETTER Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje o promocjach!