Dog Wash Szampon przeciw Pchłom i Kleszczom

Producent: SynergyLabs

Ulubione

Szampon z permetryną, odziałującą kontaktowo na pchły i kleszcze. Jednocześnie delikatnie czyści , złuszczając naskórek. Pozostawia sierść miękką i lśniącą. Może także wspomóc kondycję, połysk i blask włosów.

Pchły u psa to bardzo powszechny problem. Nie należy go jednak lekceważyć. To pasożyty, które lubią ciepło. Dlatego najczęściej atakują czworonogi w okresie wiosennym, letnim i wczesną jesienią. Jeżeli właściciel zbagatelizuje ten problem, pchły mogą bytować cały rok. Jest to nie tylko uciążliwe, ale także niebezpieczne. Dlatego należy podjąć stosowne działania, dzięki którym uda się wyeliminować te pasożyty.  Ukąszenia mogą powodować swędzenie, utratę włosów, plamy, świąd a nawet infekcje skórne. Na skórze i sierści zwierzęcia łatwo można wtedy zauważyć małe czarne kropki - to odchody pcheł i strawiona krew. Samice pcheł mogą żyć nawet przez kilka tygodni i w tym okresie znieść 20-30 jaj dziennie. Należy pozbyć się pcheł zarówno z zaatakowanego zwierzęcia jak i otoczenia -środowiska domowego.

Kleszcze to malutkie pajęczaki – pasożyty, które żywią się krwią zwierząt i ludzi. Występują najliczniej na łąkach i w lasach, choć można je spotkać także w parku czy na trawniku przed blokiem. Najbardziej narażone na atak są zwierzęta spędzające dużo czasu na powietrzu.  Ukąszenia kleszczy są niebezpieczne, ze względu na możliwość przenoszenia poważnych chorób. Dla psów groźna jest przede wszystkim babeszjoza. Kleszcze mogą zaatakować również jamę ustną , przyczepić się w jej zagięciu, szczelinie.  Mogą powodować niedokrwistość, obrzęk stawów, gorączkę a nawet paraliż. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Zawsze sprawdzaj swoje zwierzę, szczególnie przebywające w zalesionych obszarach.

Postępuj dokładnie zgodnie z instrukcjami na opakowaniu produktu. Myjąc zwierzę szamponem, omijaj okolice oczu. Podczas nakładania produktu stosuj gumowe rękawiczki. Dokładnie zwilż całą sierść ciepłą wodą, a następnie nałóż wystarczającą ilość szamponu, aby uzyskać pianę i dokładnie wmasuj w sierść. Aby uzyskać silniejszy efekt, pozwól pianie pozostawać w kontakcie ze skórą przez pięć do dziesięciu minut przed spłukaniem. Nie nakładaj ponownie produktu przez 7 dni.

Nie stosować u kotów.

Nie stosować u szczeniąt poniżej 12 tygodnia życia.


Skład: Inert ingredients, Permethrin , dimethyl cyclopropanecarboxylate.

Dostępne opakowania: 354 ml

Wskazówki dotyczące kąpieli zwierzaka w domu.

Zobacz jak robią to profesjonaliści!

     Przed kąpielą buduj zaufanie. Pozwól swojemu zwierzakowi zobaczyć i powąchać narzędzia do pielęgnacji, szczotki, ręczniki i butelkę szamponu i pozwól mu słuchać płynącej wody.
    Chwal i nagradzaj swojego zwierzaka miłością i smakołykami za spokojne zachowanie. Zbuduj pozytywne skojarzenia z kąpielą.
        Przed myciem dokładnie wyszczotkuj sierść swojego pupila, aby usunąć wszystkie splątania i zmatowienia. Kołtuny ostrożnie usuń nożyczkami. Sprawdź również, czy nie ma kleszczy, pcheł, zadziorów, podrażnień lub innych nieprawidłowości.
        Załóż ubrania, które mogą ulec zmoczeniu i zabrudzeniu.
        Zamknij drzwi do łazienki, aby Twój zwierzak nie uciekł i nie przebiegł przez Twój dom mokry i cały w pianie!
        Użyj dyszy spryskującej, jeśli ją posiadasz – znacznie ułatwi to spłukiwanie.
        Używaj produktów Dog Wash™ o profesjonalnym składzie i zrównoważonym pH, stworzonych specjalnie dla zwierząt domowych. I nie pomijaj odżywki! Jest to ważna część odbudowy i utrzymania nawilżenia i połysku sierści Twojego zwierzaka.
        Delikatnie osusz zwierzaka ręcznikiem lub profesjonalną suszarką na niskiej temperaturze.
        Ciesz się, baw i przytulaj swojego cudownie czystego i szczęśliwego zwierzaka!

Stała oferta

online 24h/7

Błyskawiczna wysyłka

Nawet w 24h

Promocje

i oferty specjalne

Gwarancja bezpiecznych zakupów

Certyfikat SSL, bezpieczne płatności

NEWSLETTER Zapisz się do newslettera i otrzymuj aktualne informacje o promocjach!